II Przegląd filmów o tematyce religijnej SACRUM FILM 2020

BOŻE CIAŁO (2019)

OBYCZAJOWY

[Polska] – r. Jan Komasa [115 min.]

Dwudziestoletni Daniel zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

Po filmie odbędzie się DYSKUSJA o istocie i współczesnych wyzwaniach kapłaństwa oraz o fenomenie filmu w kraju z udziałem ks. LESZKA MAKÓWKI i red. MARIUSZA ORŁOWA.

Ks. Leszek Makówka – Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, Przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Architektury
i Sztuki Sakralnej, wizytator parafii w zakresie spraw sztuki i architektury sakralnej oraz ochrony zabytków, wykładowca historii sztuki i konserwacji zabytków na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, duszpasterz środowisk twórczych w archidiecezji katowickiej.

Mariusz Orłów – dziennikarz radiowy Śląskich mediów (radio TOP Katowice, Silesia FLASH, Radio ARKA/PLUS); twórca wielu autorskich audycji dyskusyjno – filozoficzno – muzycznych „Tylko gra Orłów”, „Dźwięki życia”, „Dozwolone DO lat 18-100″; studiował teologie i filozofie; blogger (tematyka filozofii życia).

 

15.03.2020 – 17.00