DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY „ZACISZE” to miejsce dla osób, dla których zwykłe kino nie wystarcza… Dla osób, które po filmie muszą podzielić się refleksją, uwagą, spostrzeżeniem. Dla wszystkich kochających kino – artystyczne, festiwalowe lub takie, o którym jest lub będzie głośno.

Trzymamy rękę na pulsie KINA ŚWIATOWEGO I POLSKIEGO.

Chcesz dołączyć…? Czekamy!

Spotkania DKF Zacisze w każdą środę (+ seanse dodatkowe lub „spotkania konsultacyjne”). Filmy (nie tylko) dla koneserów!

20.11 (śr.)

17:45 Pokaz specjalny!I MŁODZI POZOSTANĄ” (2018) 3D [N. Zelandia] – r. P. Jackson [99 min.], NAPISY

Laureat Oscarów Peter Jackson w swoim pierwszym filmie dokumentalnym zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej. To stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum, z wykorzystaniem przetworzonego dźwięku z archiwum BBC oraz wywiadów z żołnierzami niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny na linii frontu za pomocą nowoczesnych technik produkcji, wyostrzenia i barwienia archiwalnej taśmy filmowej. To jeden z najdroższych filmów eksperymentalnych kina dokumentalnego ostatnich lat.

KUP BILET

27.11 (śr.)

20:00 WSTĘP WOLNY! Słownik polsko – polski: MAGIA

„HISTORIA KINA W POPIELAWACH” (1998) [Polska] – r. J. J. Kolski [98 min.]

4.12 (śr.)

18:00 WSTĘP WOLNY! Słownik polsko – polski: KONFORMIZM

„BARWY OCHRONNE” (1976) [Polska] – r. K. Zanussi [96 min.]

11.12 (śr.)

19:30 „BOŻE CIAŁO” (2019) [Polska] – r. J. Komasa [115 min.]

Dwudziestoletni Daniel zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

KUP BILET

18.12 (śr.)

20:00 „PŁOMIENIE” (2018) [Korea Południowa] – r. Ch. Lee [148 min.], NAPISY

Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi (Jeon Jong-seo), która twierdzi, że zna go ze szkoły. Pod jej nieobecność Jong-soo opiekuje się kotem, którego nigdy nie udaje mu się zobaczyć, choć znika zostawiane dla niego jedzenie. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary – aż do dnia, w którym dziewczyna znika. Z dnia na dzień chłopak nabiera coraz większej pewności, że to Ben jest za to odpowiedzialny.

KUP BILET

„KARNET KONESERA”: 25 zł / miesięcznie (upoważnia do wstępu na wszystkie projekcje w ramach DKF – u; ponadto do rabatu 25% na pozostałe seanse w kinie) [liczba karnetów ograniczona].