DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY „ZACISZE” to miejsce dla osób, dla których zwykłe kino nie wystarcza… Dla osób, które po filmie muszą podzielić się refleksją, uwagą, spostrzeżeniem. Dla wszystkich kochających kino – artystyczne, festiwalowe lub takie, o którym jest lub będzie głośno.

Trzymamy rękę na pulsie KINA ŚWIATOWEGO I POLSKIEGO.

Chcesz dołączyć…? Czekamy!

Spotkania DKF Zacisze w każdą środę (+ „spotkania konsultacyjne”). Filmy (nie tylko) dla koneserów!

A co w LIPCU…?

3.07 (śr.)

20:30 „SŁODKI KONIEC DNIA” (2019) [Polska] – r. J. Borcuch [92 min.]

Historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

KUP BILET

10.07 (śr.)

19:00 „VOX LUX” (2019) [USA] – r. B. Corbet [110 min.], NAPISY

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę pop. Po latach musi zmierzyć się z przeszłością i przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

KUP BILET

 

17.07 (śr.)

20:00 „GIRL” (2018) [Belgia] – r. L. Dhont [100 min.], NAPISY

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. Girl to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.

KUP BILET

 

24.07 (śr.)

20:00 SPOTKANIE KONSULTACYJNE

Spotkanie, na którym dyskutujemy o kształcie programowym Piekarskiego DKF-u. O wizji pokazywanego kina, planach, pomysłach, ciekawostkach, wydarzeniach. Wszystkim, którym bliskie jest Kino Zacisze i to, co wyświetlane jest na dużym ekranie…

SPOTKANIE TYLKO DLA POSIADACZY „KARNETÓW KONESERA”

31.07 (śr.)

20:00 „MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE” (2018) [Polska] – r. T. Drozdowicz [75 min.]

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.

KUP BILET

WSTĘP: 14/12 zł

„KARNET KONESERA”: 25 zł / miesięcznie (upoważnia do wstępu na wszystkie projekcje w ramach DKF – u; ponadto do rabatu 25% na pozostałe seanse w kinie) [liczba karnetów ograniczona]