Scroll down

11. Festiwal KULTURY BEZ BARIER!

festiwal

11. Festiwal KULTURY BEZ BARIER!
Festiwal KULTURY BEZ BARIER to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. To wydarzenie, które integruje polskie społeczeństwo i otwiera na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego. W tym roku świętujemy 11. edycję! Przed nami festiwalowe dostępne pokazy filmowe:

5 października na godzinę 16:00 zapraszamy na seans przyjazny sensorycznie: "KICIA KOCIA NA PIKNIKU".

Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku tak, by doświadczenie  oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed seansem nie wyświetlamy reklam i zwiastunów, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można  komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.

8 października na godzinę 15:00 zapraszamy na seans z audiodeskrypcją i napisami: "NA TWOIM MIEJSCU".

Audiodeskrypcja to technika, która poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej opisy słowne umożliwia odbiór filmu osobom niewidomym i słabowidzącym. Zwięzłe opisy scen filmowych pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć, co dzieje się na ekranie. Osoby z niepełnosprawnością wzroku wyposażone w odpowiednie odbiorniki audiodeskrypcji mogą uczestniczyć w seansie filmowym na równi z innymi widzami. Napisy dla niesłyszących i słabosłyszących przygotowane są tak, aby umożliwić osobom z dysfunkcją słuchu jak najpełniejszy odbiór filmu. Oprócz dialogów napisy zawierają niewerbalne wypowiedzi bohaterów, informacje o istotnych dźwiękach, odgłosach i tle muzycznym oraz informacje ułatwiające identyfikację bohaterów.