Scroll down
Spotkanie filmowe

BRACIA MARX – życie i filmy

Pięciu utalentowanych braci Marx poznamy od strony zawodowej jak i prywatnej. Byli ciężko pracującymi wyrobnikami, potem gwiazdami ekranu, bankrutami, nałogowcami a na pewno wyjątkowo utalentowanymi w wielu dziedzinach. Opowieść o braciach Marx ilustrowana będzie scenami z ich najgłośniejszych filmów.

spotkanie filmowe

BRACIA MARX – życie i filmy

Opowieść o braciach Marx, na którą zapraszamy, przedstawi sylwetki jednej z wyjątkowych rodzin, których kariera na scenie teatralnej oraz na ekranie przeszła do historii kina i rozrywki. Pięciu utalentowanych braci Marx poznamy od strony zawodowej jak i prywatnej. Byli ciężko pracującymi wyrobnikami, potem gwiazdami ekranu, bankrutami, nałogowcami a na pewno wyjątkowo utalentowanymi w wielu dziedzinach. Opowieść o braciach Marx ilustrowana będzie scenami z ich najgłośniejszych filmów jak: „Kacza zupa”, „Noc w operze” czy „Dzień na wyścigach”.

Spotkanie przygotował i poprowadzi ANDRZEJ TUZIAK - absolwent socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz wydziału scenariuszowego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od roku 1990 członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a w latach 2005 – 2008 prezes katowickiego oddziału tego Stowarzyszenia.

Scenarzysta między innymi filmów i seriali: „Tramwajada”, „Taksówka jedynki”, „Zakręcone” czy „Fala zbrodni”. Wydał także zbiory opowiadań i powieści, m.in. „Odwrócony od siebie”, „Wariackie papiery”, „Księga zaklęć” i „Miasta ucieczki”. Jest także autorem książki „Łowca androidów. Słowa i obrazy” o kultowym filmie Ridleya Scotta. Obecnie do druku przygotowuje książkę „Bracia Marx. Życie i filmy”.

WSTĘP WOLNY!

Godziny seansów