Scroll down
Animacja / Dramat

CHŁOPI (2023) – z audiodeskrypcją i napisami

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny.

animacja / dramat

CHŁOPI (2023) – z audiodeskrypcją i napisami

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Seans będzie pokazany dodatkowo w wersji z AUDIODESKRYPCJĄ I NAPISAMI.

Audiodeskrypcja to technika, która poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej opisy słowne umożliwia odbiór filmu osobom niewidomym i słabowidzącym. Zwięzłe opisy scen filmowych pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć, co dzieje się na ekranie. Osoby z niepełnosprawnością wzroku wyposażone w odpowiednie odbiorniki audiodeskrypcji mogą uczestniczyć w seansie filmowym na równi z innymi widzami.

  • Reżyseria DK, H. Welchman
  • Czas trwania 116 min.
  • Produkcja Polska
  • Ścieżka dźwiękowa PL

Godziny seansów