Warsztaty w ramach cyklu "Nowy realizm...? Jak SZTUCZNA INTELIGENCJA zmieni(a) produkcję filmową. Transformacje w branży filmowej - wpływ na codzienność". Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Krajowego Planu Odbudowy.
Warsztaty mają na celu przedstawienie uczestnikom procesu produkcji filmowej na podstawie doświadczeń Filipa Drzewieckiego, zwłaszcza jego pracy jako reżysera i montażysty przy filmie "Odprawa" oraz montażysty przy filmach takich jak “Jestem postacią fikcyjną”, “Furia” czy “Mnich z morza”. Warsztaty skupią się na praktycznych aspektach pracy twórczej w produkcji filmowej i postprodukcji, a także poruszą temat potencjalnych zastosowań sztucznej inteligencji (AI) jako narzędzia wspierającego te procesy. AI będzie omówione w kontekście nowych technologii, które Filip Drzewiecki analizuje jako możliwe wsparcie swojej pracy. Od pomysłu na film, przez teaser, prace literackie, pozyskanie funduszy, scenariusz, okres zdjęciowy, montaż i postprodukcja, po promocję filmu i festiwale.
WSTĘP WOLNY!
Spotkanie poprowadzi:
Działanie realizowane w ramach programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju, realizowany w ramach komponentu: Odporność i konkurencyjność gospodarki, realizowanego w ramach KPO. Projekt "Jak SZTUCZNA INTELIGENCJA zmieni(a) produkcję filmową. Transformacje w branży filmowej - wpływ na codzienność".