Scroll down
BEZPŁATNE WARSZTATY

MOHAMMED ALMUGHANNI: Wpływ AI na procesy twórcze w produkcji filmowej: aktorstwo, muzyka, film dokumentalny

Warsztaty w ramach cyklu "Nowy realizm...? Jak SZTUCZNA INTELIGENCJA zmieni(a) produkcję filmową. Transformacje w branży filmowej - wpływ na codzienność". Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Krajowego Planu Odbudowy.

bezpłatne warsztaty

MOHAMMED ALMUGHANNI: Wpływ AI na procesy twórcze w produkcji filmowej: aktorstwo, muzyka, film dokumentalny

19.10, godz. 11:00

Podczas warsztatów Almughanni opowie o praktycznych aspektach tworzenia filmów w trudnych i niebezpiecznych warunkach, jak obozy dla uchodźców czy strefy działań wojennych; także o tym, jakie są różnice w pracy nad filmami dokumentalnymi i fabularnymi oraz to, jakie relacje buduje z aktorami, którzy często wcielają się w postacie odzwierciedlające dramatyczne historie. Będzie mowa, m.in. o tym, jak AI może wspomagać twórców w procesie pisania scenariuszy i dialogów, o możliwościach AI w komponowaniu ścieżek i efektów dźwiękowych oraz jak AI może pomagać w projektowaniu dźwięku do filmów. Reżyser opowie ponadto o automatyzacji selekcji ujęć, korekcji kolorów, montażu scen, a także jak AI może
przyspieszyć te procesy przy zachowaniu kreatywnej kontroli twórcy.

WSTĘP WOLNY!

Spotkanie poprowadzi:

MOHAMMED ALMUGHANNI - urodzony w Gazie w 1994 roku, jest reżyserem i scenarzystą filmowym. Ukończył studia licencjackie i magisterskie na kierunku reżyseria w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest założycielem firmy Gaza Films, zajmującej się produkcją i postprodukcją filmową, której misją jest opowiadanie historii zarówno odkrywających, jak i zgłębiających ludzkie emocje oraz motywacje. Jego filmy zdobywały nagrody na festiwalach, takich jak Ji.hlava (2020), gdzie otrzymał nagrodę Silver Eye, IDFA (2023), gdzie wyróżniono go nagrodą IDFA Forum Award za najlepszy pitch oraz Clermont-Ferrand (2024), gdzie zdobył Grand Prix International Film Award. Jego krótkometrażowy film „Pomarańcza z Jaffy” został nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej 2024 oraz otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Krótkometrażowy na 49. FPFF w Gdyni. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Son of the Streets”.

Działanie realizowane w ramach programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju, realizowany w ramach komponentu: Odporność i konkurencyjność gospodarki, realizowanego w ramach KPO. Projekt "Jak SZTUCZNA INTELIGENCJA zmieni(a) produkcję filmową. Transformacje w branży filmowej - wpływ na codzienność".

SZCZEGÓŁY

  • Czas trwania 180 min.
//www.kinozacisze.pl/wp-content/uploads/2024/10/KPO__RP_NextGenerationEU_pion_zestawienie_podstawowe_-RGB.jpg