Scroll down
Biblijny

Sacrum Film… SAMSON (2018)

Epicka opowieść o biblijnym superbohaterze z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli.

biblijny

Sacrum Film… SAMSON (2018)
WSTĘP WOLNY!

Epicka, nasycona akcją opowieść o biblijnym superbohaterze z niezwykłym darem siły, mającym niegdyś pomścić swój lud za lata narzuconej mu niewoli. Zgodnie z pradawną przepowiednią niegdyś na świat przyjdzie dziecko, które dorośnie i powstanie przeciwko Filistynom, przywracając Izraelitom wolność. Wydarzenia tego wyczekiwał ugniatany lud od dziesięcioleci. Na przestrzeni tego czasu Żydzi byli zmuszani znosić ciemiężców, pozostając bezsilnymi niewolnikami. Tymczasem wśród nich dorósł pewien młody Hebrajczyk imieniem Samson, od dzieciństwa posiadający nadludzką siłę, o której słuchy doszły nawet do Filistynów. Zgodnie ze słowem biblijnym to właśnie Samson obdarzony został przez Boga nadludzką siłą, aby wyzwolić swój lud z niewoli.

Przed filmem o godz. 17:00 zapraszamy na odczyt Łukasza Tury (filmoznawca, reżyser i dziennikarz radiowy) zatytułowany „PO CO NAM DZISIAJ STARY TESTAMENT…?"

  • Reżyseria B. MacDonald
  • Czas trwania 110 min.
  • Produkcja USA/RPA
  • Ścieżka dźwiękowa LEKTOR

Godziny seansów