Scroll down
Retransmisja operetki

Sylwester z Operą Wiedeńską! Retransmisja operetki ZEMSTA NIETOPERZA J. Straussa

Legendarna Opera Wiedeńska prezentuje klasyczne wykonanie jednej z najsłynniejszych operetek świata: „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna.

retransmisja operetki

Sylwester z Operą Wiedeńską! Retransmisja operetki ZEMSTA NIETOPERZA J. Straussa

Johann Strauss (syn)

„Zemsta nietoperza” z Wiener Staatsoper

Operetka w trzech aktach [1874]

Przedstawienie przygotował zespół Wiener Staatsoper.
Jego premiera miała miejsce w 1980 roku, zaś w roku 2012 zostało ono zarejestrowane, z udziałem nowej obsady, w technologii cyfrowej dla widzów kinowych.

W rolach głównych: Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally

Reżyseria: Otto Schenk

Dyryguje: Franz Welser-Möst

Polskie napisy

Przedstawienie trwa 189 minut (w tym jedna przerwa cateringowa)

Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki (premiera w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach (m.in. z Editą Gruberovą) był pokazywany w austriackiej telewizji. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to czeka kinowych widzów. Akcja operetki dzieje się w sylwestrową noc.

POBIERZ STRESZCZENIE LIBRETTA

Jeśli zabrakło miejsc w zakupie ONLINE - bilet można nabyć w kasie kina po okazaniu certyfikatu covid-owego, zaświadczenia o statusie ozdrowieńca lub negatywnego testu na Covid-19 (ważny 72 godziny).

Godziny seansów